לפני כשנה חזרתי עם בעלי ושלושת ילדי הקטנים משהות של כשנתיים בשני Fellowships במלבורן שבאוסטרליה. הראשון היה בבית החולים לעיניים ואא"ג, בהנחיית Dr. Lionel Kowel, שהוא בעל שם עולמי בתחום הפזילה. בית החולים האמבולטורי משמש כמרכז שלישוני בתתי התחומים השונים של עיניים.

בשנת ה-Fellowship הראשונה ביצעתי ניתוחי פזילה בילדים ובמבוגרים בשיטה הקלאסית ובשיטה חדשה (Adjustable Sutures) המתבצעת ברובה בהרדמה כללית ומאפשרת השגת תוצאות אופטימליות מיד לאחר הניתוח, בעיקר בחולים מורכבים שאצלם קשה לחזות את התוצאות הניתוחיות, ובחולים שעברו כמה ניתוחים. לאחרונה ביצענו ניתוח פזילה בגישה זו אצלנו ב"העמק" בילד בן 14 שנים.

בהשתלמות השתתפתי בניתוחים כגון ניתוחי פזילה בשרירים הישרים והאלכסוניים, ניתוחים לטיפול ב-Duane Syndrome, בעיות שיתוקיות, ניסטגמוס וניתוחים דחופים לתיקון קרעים בשרירים כתוצאה מחבלה עינית. במשך השנה השתלמתי והצגתי בכנסים באוסטרליה ובניו-זילנד, והדרכתי מתמחים.

שנה זו נתנה לי חשיפה מצויינת והבנה מעמיקה בכל תחומי הפזילה ועצמאות ניתוחית במגוון רחב של בעיות פזילה ברמות קושי שונות.

ה-Fellowship השני היה בבית החולים לילדים The Royal Children's Hospital בהנחיית Dr. Troy Lim Joon. בבית החולים שנפתח מחדש לפני כשנה בטקס חגיגי בהשתתפות מלכת אנגליה, קיימות מחלקות אשפוז רבות, בהן מאושפזים ילדים החולים במחלות כרוניות, אקוטיות ונדירות. Fellowship זה אפשר לי לטפל במגוון רחב של מחלות ילדים עם ביטויים קליניים בעיניים ולנתח מגוון רחב של מקרים, ביניהם:ניתוחי פזילה, הסרת קטרקט מולד, השתלה משנית של עדשה לאחר ניתוחי קטרקט, פתיחת דרכי דמעות על ידי בלון קטטר, הסרת נגעים בלחמית, מגוון ניתוחי עפעפיים וגידולים בארובה.

עם חזרתי מה-Fellowship, פתחתי שתי מרפאות ב"העמק": מרפאת פזילה לילדים ומבוגרים ומרפאת ייעוץ עיניים כללי של ילדים. אני מבצעת ניתוחי פזילה מורכבים, ניתוחים קטנים של העפעפיים וניתוחי קטרקט, ובנוסף אני מייעצת בתחום ילדים במרפאת "רקתי" בטבריה. בעתיד אני מתכוונת לפתח את תחום הילדים והפזילה ולהפוך אותו לתחום מרכזי ומשמעותי באזורנו ולהרחיב את מגוון הניתוחים המבוצעים כיום בבית החולים, תוך יישום השיטות שלמדתי באוסטרליה.

 

PressRelease