מרפאת הפזילה במרכז הרפואי "העמק" מתמחה בטיפול בעין עצלה אצל ילדים ומבוגרים. לא מתעצלים. מטפלים.

מערכת הראייה מתפתחת בינקות וממשיכה להתפתח עד גיל 9 שנים. כל הפרעה בציר הראייה או במיקוד הראייה בתקופה קריטית זו של החיים יכולה לגרום להפרעה בהתפתחות הקשרים העצביים בין הרשתית למוח ולירידה קבועה בראייה שלא ניתנת לתיקון בשום דרך בגיל מאוחר יותר. בעיית עין עצלה נוצרת כתוצאה מליקוי בראייה, כאשר עין אחת רואה טוב יותר מהשנייה, שראייתה מטושטשת.
במרכז הרפואי "העמק" פועלת מרפאת פזילה לילדים ולמבוגרים, אשר אליה מופנים ילדים עם חשד לעין עצלה על ידי רופאי ילדים ורופאי עיניים.
לדברי ד"ר אורלי הלחמי, רופאה בכירה במחלקת עיניים, עין עצלה עלולה להתפתח אצל ילדים שנולדו פגים, אצל ילדים שחל פיגור בהתפתחות שלהם, במשפחות בהן יש עין עצלה, במצבים של קטרקט מולד ובמקרים של צניחת עףעף או בעיית ראייה שיש צורך בתיקון אופטי במשקפיים.
"היכולת לייצר את הקשרים העצביים עם המוח הולכת ויורדת עם הגיל, כך שלאחר גיל 7 שנים כבר ניתן לעשות מעט על מנת לשפר ראייה בעין עצלה", היא מסבירה. "לכן, יש לפנות כמה שיותר מוקדם למרפאה המתמחה בטיפול במצב זה".
במרפאה לטיפול בפזילה ובעין עצלה ב"העמק" מתמחה בטיפול בגורמים לעין עצלה, באמצעות ניתוחי קטרקט וניתוחים לתיקון פזילה, התאמת משקפיים, ניתוח הרמת העפעף וכן כיסוי של העין הטובה.
לדברי ד"ר הלחמי, "כיסוי של העין החזקה או טשטוש הראייה בעין הדומיננטית על ידי טיפות שמטשטשות א תהראייה, נותנים יתרון זמני לעין החלשה ומכריחים את העין החלשה לעבוד ולייצר קשרים עצביים תקינים עם המוח".

אל מרפאת הפזילה במרכז הרפואי "העמק" ניתן להגיע על ידי הפנייה מרופא העיניים המטפל.

PressRelease2